Ragbi Sahası Yapımı

Rugby için zemin son derece önemlidir.

Ragbi Sahası Yapımı

Yüksek seviye güç ve kondisyona dayalı bir spor olan Rugby için zemin son derece önemlidir. Profesyonellerin tercihi olan Torsan Aş sentetik çimler, sahadaki performans değerlerini daima en üst düzeyde tutarak spor zevkini maksimum seviyede tutmaktadır.

Ragbi sporu için özel geliştirilen sentetik çimlerimizin iplik yapısındaki yumuşaklık, yere sert düşüşlerde alınan darbe miktarını azaltmaktadır. Ayrıca rugby sahası yapımı için özel üretilen suni çimlerimiz, UV direnci aşınma testlerinden başarıyla geçmiştir.

Ragbi Sahası Yapımı ve Ragbi Sahası Ölçüleri

Rugby sahasının boyutları; uzunluğu 100 metreyi geçmeyecek, genişliği 70 metreyi geçmeyecek şekilde olmalıdır.

Rugby’de kale boyutları 5.6 metre genişliğinde, 3 metre yüksekliğindededir. Kalenin yan taraflarında bulunan ve H şeklini oluşturan direkler ise 3.4 metreden büyük olmalıdır. Bu direklerin arasından ve orta direğin üstünden geçen atışlar sayı olarak kabul edilir. Sayı (try) yapıldıktan sonra 2 sayılık conversion atışı da rugby kale direkleri arasından yapılır.

Rugby sahası yapımında try alanı saha boyutları dahilinde değildir. Oyuncuların topu yere rahatça koyabilmeleri, hızlandıklarında durabilmeleri ve sakatlanmaların önlenmesi için try alanı en az 10 metre uzunluğunda olmalıdır.

Rugby’de taç atışları topun çıktığı yerden taç çizgisinden kullanılır. Taç atışının yapıldığı nokta hizasından 5 metre ile 15 metre kesik çizgileri arasında topu yakalamaya çalışan oyuncular yer alır.

TEKLİF ALIN
× Whatsapp Yardım