Golf Sahası Yapımı

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit

Golf Sahası

Golfü oynayan bilir. Torsan Aş olarak geliştirdiğimiz özel sentetik çim halı sayesinde artık her yerde golf keyfini yaşayabileceksiniz. Montajı ve bakımı çok kolay olan sentetik çim halılar sayesinde evlerinizin bahçesini dahi golf sahasına çevirebilirsiniz.

Suni Çim Golf Sahası Yapımı

Golf genellikle doğal çim saha üzerinde oynanan bir spordur. Ancak daha küçük golf sahaları suni çim golf sahaları olarak yapılabilmektedir. Ayrıca doğal çim golf sahalarında da pata alanları suni çim olarak sıkça yapılmaktadır. Golf için üretilen özel suni çim halılar putting green olarak adlandırılmaktadır. Sahanın çukura kadar olan bölümünde fair-way adı verilen sahanın esas oyun alanına topu atmak amaçlanır. Bu alan diğer alanlara göre daha düzgün ve kısa kesilmiş çimlerden oluşur ve yaklaşık 30 ila 90 metre genişliğinde olabilir; vuruş yapmaya daha elverişlidir. Marifet topu sahanın düzgün çimli alanlarına atabilmektir.

Bu alanın iki yanında ‘rough’ (kaba çim) adı verilen bölge yer alır. Bu bölgede uzun otlar, çalılıklar, ağaçlar veya kumlu, topraklı bölgeler yer alabilir. Daha sonra putting green adı verilen pata alanıyla çukur sona erer. Pata alanı çok kaliteli çimle kaplı ve sürekli kısa kesilerek pata yapmaya uygun hale getirilmiş, ortasında veya kenarında bayrakla işaretlenmiş çukura verilen addır.

TEKLİF ALIN
× Whatsapp Yardım