Çelik Silo ve Tanklar

çelik konstrüksiyon

Çelik Silo ve Tanklar

TORSAN AŞ olarak firmamız endüstriyel tesis kurulumu ve endüstriyel imalatlar konusunda kurulduğu günden itibaren faaliyetlerine devam eden bir sanayi kuruluşudur. Kuruluşundan bugüne kadar özellikle paslanmaz çelik ve yüksek dayanımlı karbon çeliğinden proses ekipmanları, basınçlı kaplar,  depolama ve silo tankları, yakıt tankları, gıda tankları, hava tankları, borulu eşanjörler, çelik sundurma ve konstrüksiyonlar, sanayi borulamaları işlerine yönelik olarak projelendirme, imalat ve montaj konularında çalışmaktadır.  Her tip ve kapasitede tank veya silo imalatları yerinde yapılabilmekte veya fabrikamızda da imal edilip yerine kurulabilmektedir. Her türden ve her kapasitede tank veya silo imalatı, kurulumu tankların içten veya dıştan yerinde kaplanması işleri firmamız tarafından yapılmaktadır.  Tank ve silo imalatında yapılan kaynakların tamamı konusunda özel yetiştirilmiş personelimiz tarafından yapılmaktadır.

Çelik Silo ve Tank Özellikleri

Kullanım alanlarına göre 304 Kalite veya 316 Kalite paslanmaz çelik sacdan imal edilirler

Yatay veya dikey silindirik modellerde olabilir.

Boyutlarına ve yine kullanım alanlarına göre iç ve dış kısımlarında merdiven yapılır

Üst kısımda bakım ve temizlik amaçlı kapak yapılır.

Yüksek tanklarda merdiven ve tankın üst kısmına paslanmaz çelikten korkuluk yapılır

Kullanım alanına göre alt kısmı konik, Bombe veya düz olarak imal edilebilir

Çelik Silo ve Tanklar Nerelerde Uygulanabilir?

Özellikle dış mekanlarda, büyük depolama alanlarının çözümleri için AISI304-Paslanmaz olarak kullanılır. Özel proseslerde akuple filtreli ve filtre temizleme sistemli olabilir. Kaynaklı ve cıvatalı, Konik iç içe girmeli şekilde iki çeşit üretim yapılabilmektedir. Özellikle gıda proseslerinde kaynaklı siloların kullanılması silo içindeki ek yerlerinde bakteri oluşturmasını önlemek amacı ile tavsiye edilir.

İmalatını yaptığımız karbon sac silo, paslanmaz silo, paslanmaz flanşlı silo, parçalı silo, konik silo, tank çeşitleri başlıca gıda, kimya, ilaç,plastik sektörlerinde kullanılmaktadır. İmalatını yaptığımız DIN 1055 ve API 650 standardındaki silolar boşaltma sistemine göre de farklılıklar göstermektedir. Başlıca olarak 60 derece konikli bin aktivatör ile boşaltma siloları genel yapısında yer almaktadır.

TEKLİF ALIN
× Whatsapp Yardım